Magyarnándori Általános Iskola

Pénz7 2022-2023

PÉNZ7 – PÉNZÜGYI ÉS VÁLLALKOZÓI TÉMAHÉT

MÁRCIUS 6–10.

Iskolánkban, a Magyarnándori Általános Iskolában, idén ismét megtartottuk a PÉNZ7 témahét foglalkozásait.

A témahéten az elmúlt években is több osztállyal vettünk részt, de elsősorban a COVID hatásai miatt ezt az elmúlt időszakban nem tudtuk felvállalni.

Az idei tanévben Bendik Tamás kollégánk vállalta magára azt a feladatot, hogy a felső tagozatosok számára órákat tart a „Korszerű pénzkezelés és digitális biztonság” témakörében.

A téma megközelítése miatt az órák a történelem tanórák keretében évfolyamonként heti két-két alkalommal lettek megszervezve.

Az első órán a korosztályoknak megfelelő szinten prezentációkkal megtámogatva a következő témák kerültek feldolgozásra:

• A pénz története
  • Korszerű pénzkezelés
  • Családi költségvetés összeállítása

A második órán a digitális biztonság került terítékre.

A témahét zárásaként a tanulók Kahoot! feladatsorok megoldásán keresztül számolhattak be a megszerzett tudásukról. A legjobbak teljesítménye 5-ös osztályzatokkal lett honorálva.

Külön érdekességként kiemelném azt a pénzérmei bemutatót, amely néhány jelentős magyarországi uralkodó ezüst és arany replikáit tartalmazta.

A témahetünk egyik óráján a „Tanítsunk Magyarországért” gödöllői mentorai is hospitáltak és szintén lemérhették témaköri tudásukat.

Összegzésként elmondható, hogy a témahét elérte célját, a gyerekek élvezték a foglalkozásokat, amelyek 8 tanórát és 41 felsős diákot érintettek.

Pénz7 2023