Magyarnándori Általános Iskola

A 2019-2020-as tanév képekben

Tanulóink munkáit rendszerint tanév végén, iskolánk galériájában mutatjuk be. Ebben az évben ez sajnos elmaradt! Ám sok olyan alkotás készült a digitális munkarend ideje alatt, amely megérdemli, hogy közszemlére tegyük.

„Hajnali őrjárat, Cicamosdatás, Husky-kiképzés és még sok egyéb”
a magyarnándori iskolások online rajzkiállítása
Az alkotások a 2020. március 16. és június 15. közötti digitális tanrend idején készültek.
A képek sorrendje véletlenszerű.

SZÍVET AZ ABLAKBA

SAJÁT CÉGES LOGO KÉSZÍTÉSE

Karácsony 2019

Kórházi Betlehem 2019

Táborozás Horpácson

Luca nap 2019

Mikulás nap 2019

Író- olvasó találkozó 2019

Egerben voltunk
2019

2019. október 18-án tartottuk a kirándulást előkészítő szakmai napunkat. A programot egy a magyar várak alaprajzait rézkarcokon bemutató kiállítás megnyitójával kezdtük az iskola emeleti folyosóján, ahol elhelyezésre került a rajzszakkörösök által papírmasé technikával elkészített egri vár makett is. A program több helyszínen zajlott, ahol az iskola tanulói hat korosztályukat tekintve vegyes csoportra osztva vettek részt, a következő foglalkozásokon:
Bűnmegelőzés témában interaktív feladatokon keresztül beszélgettek az áldozattá válásról és bűnelkövetésről. Rabszolgavásárt tartottunk az Egri Csillagok regényről feltett kérdések segítségével. Játékos ügyességi sor és akadályverseny volt a tornateremben. A balassagyarmati művelődési ház munkatársai tartottak történelmi játszóházat, jelmezek és tárgyak készítésével.
A program célja a történelmi helyszín megismerése, az őseink hősiességének felelevenítése, az irodalmi és történelmi ismeretek bővítése.
A kirándulásra 1019. október 24-én került sor autóbuszokkal utaztunk, nagyon jó hangulatban, közös énekléssel. A közös ebédet igazi étteremben pincérek szolgálták fel nekünk, ami igazán kellemes élmény volt.  A program részeként az egri várban múzeumpedagógusok által összeállított programokon vettünk részt, amely tartalmazott kincskeresést, korhű játékok kipróbálását, a vár kiállításainak megtekintését. A nap zárásaként egy kalandparkban játszottunk, érdekes játszóeszközökön rögtönzött bajnokságokat rendezve. Bár az ősziszünetet követően találkoztunk ismét a gyerekekkel, még mindig a közösen átélt eseményekről beszélgettek, ezzel is igazolva, hogy ezzel a programmal sikerült maradandó élményhez juttatnunk az iskola teljes közösségét.

Eger kirándulás 2019

Október 23-i megemlékezés 2019

Bűnmegelőzési nap 2019

Eger tematikus nap 2019

Barantázás 2019

Túra-futás-szemétszedés 2019

Európai Diáksport Napja

Az Európai Diáksport Napja tiszteletére az idén már 2019 métert futottak diákjaink. Szinte mindenki teljesítette a távot.

A legügyesebb fiúk: 1. Venczel Márton 2. Pálok Péter 3. Papp Zoltán.

A legügyesebb lányok: 1. Pálok Szonja 2. Schmiedt Réka 3. Molnár Zoé.

Minden futónak gratulálunk a kitartó munkájáért!

Tanévnyitó ünnepség 2019

Nyári tábor 2019

További képekért látogasson el facebook oldalunkra!