Magyarnándori Általános Iskola

Iskolakert

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Váci Egyházmegyei Karitász az Iskolakertekért Alapítvány közreműködésével iskolakert-programot hirdetett meg „Földforgatók” névvel a Nógrád megyei általános iskolák részére

A Földforgatók Iskolakert program a NAK támogatásával és a Váci Egyházmegyei Karitász koordinálásával Nógrád megye teljes területére kiterjedően, pilot projektként valósul meg.

 

Pályáztunk és sikerrel jártunk!

A program célja, hogy hagyománnyá váljon az ifjúság természetes gyakorlóterepen történő környezeti nevelése, valamint a mezőgazdasági tevékenységet megismerve az ágazati pályaorientáció segítése. A pályázattal lehetővé válik az általános iskolások számára, hogy a kertet, mint élményt, felfedezést, örömet nyújtó közeget tapasztalják meg, és élményeiken keresztül kedvet kapjanak saját területük gondozásához.

Elsődleges cél, hogy felnőttkorban igényként jelenjen meg a kertművelés, és ezt használják az önellátásuk részeként, valamint a fiatalok számára megmutatkozzanak az agráriumban rejlő lehetőségek. A projekt közvetlen célja, hogy a programban részt vevő iskolákban elősegítse a kertészeti tevékenység hosszú távon is jól működő gyakorlatát és egyúttal hozzájárul az agrárszakképzés népszerűsítéséhez.

A program megvalósítása során a bio – kertgazdálkodás tevékenységein keresztül megjelenik az alprogram minden tartalma: az egészséges életmód, életvitel, környezettudatosság, állampolgári felelősség, életút-pályaorientáció, párválasztás, érzelmi intelligencia, szociális készségek, stb. fejlesztése.

A sikeres pályázatnak köszönhetően ehhez kapunk anyagi (szerszámok, csemeték, palánták, vetőmagok), gyakorlati (szakember segítsége tanácsadással, mentorálással) és további pedagógiai – elsősorban a nevelési lehetőségek kihasználására vonatkozó – szakmai segítséget.

ISKOLAKERT


Az iskolakert indítását az Országos Iskolakert-fejlesztési Program, Iskolakert Alapozó Alprogram tette lehetővé 2019-ben, a szükséges eszközök biztosításával és szakmai segítségnyújtással.

A Komplex Alapprogram Életgyakorlat-alapú alprogramja a Magyarnándori Általános Iskola pedagógiai gyakorlatában

 

Milyen eredményeket akarunk elérni, hogyan jutunk el odáig, céljaink eléréséhez milyen tevékenységeket kell folytatnunk?

Hosszú távú stratégiai célkitűzésünk a tanulók személyiségének, kompetenciáinak fejlesztése komplex élményszerző tevékenységekkel. Céljaink megvalósításához felhasználjuk a már rendelkezésünkre álló módszertani és tárgyi eszközöket, keressük az innováció lehetőségeit és igyekszünk megragadni a kínálkozó pályázatokat.

Fontosnak tartjuk gyermekeink képességeinek sokoldalú kibontakoztatását. Tanulóinknak változatos szabadidős tevékenységeket biztosítunk iskolánkban, a diákok több szakkör közül is választhatnak.

Büszkék vagyunk szakköri munkánkra, a különböző megmérettetéseken elért eredményeinkre. Rendezvényeink, ünnepségeink szintén a társas készségek fejlesztésének, a tanulásfejlesztésnek, az ismeretszerzésnek, a pályaorientációnak kiváló alkalmai.

Nyitottak vagyunk további lehetőségek megragadására, újabb ötletek megvalósítására is.

 

Iskolakertes tanulóink a tanév végén egy frissítő projektbe fogtak. 
Bodzát szedtek, előkészítették, és üde italt készítettek belőle. 😀

 


Iskolánk 3., 4.,  valamint 7. osztálya a „FÖLDFORGATÓK” – Iskolakert program keretében ellátogathattak Nógrád megye legnagyobb mezőgazdasági üzemének,
az érsekvadkerti Agroméra Zrt-nek telephelyére.
Ott megismerkedtek a növénytermesztés, és az állattenyésztés nagyüzemi körülményeivel.
Az előadáson, és a szemle során betekintést nyertek a tejtermelő tehenek takarmányozásának, annak előállításának, így a gabonatermesztés fontos fázisaiba.
Ismerkedtek a mezőgazdasági gépekkel, az állattartás fontosságával.

Ismét egy tartalmas, élménydús programban vettek részt Földforgatóink!

Földforgatók kirándulás Érsekvadkert 2021.06.01.

 

 

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support